Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marek Benda

děs běs

Z Vašeho textu mne, paní Kakosová, mrazí. Ne kvůli jeho zavádějícím informacím (zbytečně lamentujete nad Pithartovou věrolomností vůči systému, který pomáhal budovat, pohoršujete: Petr Pithart se na budování kapitalismu kuponovou privatizací narozdíl od VK nepodílel, naopak prodal strategický podíl Škody Mladá Boleslav VW - a kde je dnes škodovka a co zbylo z kuponové privatizace kromě nejméně půlbilionové ztráty?), horší jsou však Vaše zjevné kádrovácké manýry ohledně "komunistického" zázemí daného člověka, tím se oněm komunistům ale až nebezpečně podobáte. Mohu se tak domnívat, že kdybyste žila v roce 1970 a dostala nabídku kápa v nechvalně proslulých kádrovacích komisích, přijala byste. Ty totiž byli pro ty, kteří "nemají rádi tvrzení, že svět není černobílý", jako dělané. Bůh nás chraň před takovými Kakosovými! Jak se Vám líbí tato má reakce? Jistě se právem zlobíte, že Vám křivdím, že taková nejste. Ale jak můžete psát o ostatních takovým plochým a paušalizujícím způsobem?

0/0
12.5.2012 15:19

kaktusak

Čína je rozvojová země.

To je důvod, proč tam neexistuje sociální stát a pracující mají nízké platy.

Ovšem Kalouskova pravicová vláda republiku mezi rozvojové země spolehlivě vede.

+1/0
6.5.2012 18:22

J@kub17

ani se nedivím

co také čekat od mluvčí T-Mobilu, která stojí za tím, že smlouvy mají rozsah diplomky smrštěné na pár stran miniaturním písmem... o takovou svobodu bych také nechtěl přijít.. :)) takhle se jedná v Číně, ne v Evropě... a se socialismem to nemá nic společného... zápálenost a zaslepenost těchto lidí je neuvěřitelná, dnes mladí konzervativci, dříve komsomolci.. kupředu pravá, kupředu levá, ideologické zaslepenosti!

+2/0
6.5.2012 17:04

janiss

Jako by nestačila Pecková , tak v neděli nastoupí Kakosová

Zdá se, že když se daří, tak se daří a na jaře "inteligence" jen bují, zvláště ta ženská.  

V pátek Gabriela Pecková.

Při neděli nastoupí Kakosová.

To jsem zvědav , kterou vypustí na pastvu do třetice a bude to už zítra?

Kéž by, "oslnivé inteligence" není nikdy dost.

+5/0
6.5.2012 15:05

Rodnok

Re: Jako by nestačila Pecková , tak v neděli nastoupí Kakosová

Krausová ;-D

0/0
6.5.2012 15:08

repanak

Pithart je salónní revolucionář,

vím jaké měl problémy v Trhové Kamenici oslovit chlapy v hospodě, ale vyjádřil se k problémům, před kterými Kákosovci utíkají, resp. mlží žvásty o rozpočtové odpovědnosti, straší odchodem bohatých atd.

+1/0
6.5.2012 14:50

taras

Slečna Kakosová pravila:

"My dnes vyzbrojeni odposlouchávací technologií nedoženeme nikoho nikam.  A to především kvůli Pithartům a jemu podobným!"

.

Odposlouchávací technologie odhalují už desítku let to, že pravicoví politici a podnikatelská galerka (většina podnikatelů) tvoří zločinnou mafii, hydru, která svým puchem zavalila českou kotlinu, rozkrádá, ničí obyčejným lidem budoucnost a stáří, převádí stovky milard kriminálního původu do zahraničních bank, rozkládá společnost do podoby Divokého Západu, ve které vládne hrubé násilí, kriminalita nahoře i dole, pocity hnusu a beznaděje. Což platí pro střední a spodní patra společnosti. Kapitalistická věrchuška (sto tisíc parazitů) jezdí po světě, žije odpudivě přepychovým životem, staví vily za půl miliardy, blýská se na golfu a ve Svatém Mořici, předvádí jachtu v Monte Carlu a myslí si, že je to tak v pořádku, že je to projev jejich schopností, nikoliv zločinného charakteru.

.

Prakticky žádný z těch odposlechů neodhaluje podobné zločinné rejdy na levici.

+2/0
6.5.2012 13:02

taras

Re: Slečna Kakosová pravila:

Pokud slečna Kakosová vyčítá Pithartovi jeho komunistický původ, bylo by dobré, aby zveřejnila chorobopis své rodiny. Co tatínek, co dědové. Vsadil bych se, že je z rodu těch, o kterých Peroutka napsal, že se "obohacovali nad hlavami bezmocného lidu", když v prvních létech první republiky rozkrádali dědictví po Rakousko-Uhersku. A zopákli si to po sametu.

+1/0
6.5.2012 13:03

kOBLICH

Re: Slečna Kakosová pravila:

Ulevilo se vám?

Protože věta "Prakticky žádný z těch odposlechů neodhaluje podobné zločinné rejdy na levici." není konstatování, ale diagnóza...

0/0
6.5.2012 15:06

taras

Re: Slečna Kakosová pravila:

Ale koblížku, nač ty emoce, když by stačilo odkázat na nějaký podobný (třeba Rathův) telefonát, jako vedl Bém (místopředseda ODS a kandidát na předsedu) se svým loutkovodičem Janouškem. Nemáte? Tak držte klapačku.

+1/0
6.5.2012 15:43

bofums

Starého psa novým kouskům nenaučíš,

aneb " co se v mládí naučíš, k stáru jako když nejdeš". Na každého má největší vliv to, v jakém

prostředí vyrůstal. Panu P. se nemůže nikdo divit- jako komunistické dítě se měl určitě  dobře,

jako mladý komunista si možná užíval pocitu " lepšího člověka ". Dělnické profese po " opuštění

strany " ho změnit nemohly- komunismus z mládí se " zažere " hluboko du duše.Kožich může

 "vlk"  převléct mnohokrát, stejně to bude vlk !!!

0/0
6.5.2012 13:01

kaktusak

Re: Starého psa novým kouskům nenaučíš,

Ano, třídní původ je významný, to se nedá nic dělat.

0/0
6.5.2012 18:16

jan jakubech

chcete otevřenost a konkurenci

potom vám ale musí být jasné, že přežije pouze ten, který vyrábí nejlevněji (s úžasnými patenty a nejmodernějšími technologiemi, které číňani nedokážou okopírovat, asi všichni nevystačí).

jelikož čína těží z minimálních mezd, otrocké práce, poškozování životního prostředí, padělání atd., není ve volné soutěži jiná možnost, než se přizpůsobit.

potom je ale třeba, aby se životní úroveň evropanů vrátila hluboko před životní úroveň za komunistů! , za první republiky, snad až někam k rakousku uhersku.

že se tak nestalo do teď, se děje jenom proto, že životní úroveň všech okolo je zachovávána na dluh. výsledky vidíme nyní.

až se životní úrovně vyrovnají, nebude už komu levné čínské zboží prodávat a váš vysněný systém tak jako tak končí a můžeme začít znova od toho rakouska uherska, znovu vybojovat ty, jak tomu říkáte, socialistické výdobytky.

0/0
6.5.2012 11:38

kaktusak

Re: chcete otevřenost a konkurenci

Nemusí se vracet životní úroveň všech. Stačí rozevřít nůžky. Životní úroveň autorky a jí podobných se ještě zvýší.

0/0
6.5.2012 18:18

certik_bertik

a

co navrhujete?

0/0
6.5.2012 11:22

Ottis300

Potrefená husa..., se říká, tady se jich sešlo

rovnou celé hejno. Asi jim ušlo, že autorka nechce implantovat čínský systém do české kotliny, že o tom článek není, ale o tom, jak se lehce vyzouvají ze své vlastní odpovědnosti politici, kteří měli možnost leccos ovlivnit. Vidí jen, že konfrontuje výroky p. Pitharta s realitou a to se asi nehodí. Nota bene pan Pithart není nic jiného než salónní revolucionář, jehož praktické kroky nejdou dál, než k hlubokomyslným úvahám o tom, co "by se mělo" nebo "mohlo". Neštěstí tohoto národa je, že produkujeme příliš filozofů a tzv. inteligence, kteří se cítí být avantgardou. Ale to je tak všechno. Dál než k tomu pocitu nikdy nedošli. Jen rozdávají rozumy.

0/0
6.5.2012 11:04

strycek-Joe Ltd.

Váš režim není schopen ekonomicky přežít

, slečno Kakosová. Proto nemudrujete, jděte od toho a raději poslouchejte rady starších !

+1/0
6.5.2012 11:03

Cynyc_

Byť s Pithartem nesouhlasím,

s paní Kakosovou ještě méně. Normálně se totiž hrdě hlásí k objektivismu, primitivní ideologii hlásající jako nejvyšší a nejmorálnější hodnotu sobectví a zcela odsuzující veškerý altruismus. Z tohoto hlediska je její kritika pochopitelná, protože volná soutěž s Čínou znamená nezaměstna(tel)nost velké většiny nízce kvalifikovaných obyvatel ČR, a protože do této skupiny autorka nepatří, osud těchto lidí ji naprosto nezajímá. Můžeme být ještě rádi, že zamlčela další důsledky své ideologie: jestliže má Čína konkurenční výhodu díky absenci či nevymáhání regulací jako autorské právo, ochrana zaměstnanců (pracovní doba, minimální mzda, hygienické a zdravotní podmínky, dětská práce) či ochrana životního prostředí, je podle objektivistů a libertariánů chyba na naší straně a všechny uvedené regulace bychom měli zrušit. Abychom si rozuměli, netvrdím, že je tento postoj chybný, protože nic takového u ideologií neexistuje; stačí, že jej skoro celá populace považuje za absurdní.

+2/0
6.5.2012 10:57

rezjir rezjir

Kdybyste nekádrovala

udělala byste lépe a byla by možná diskuse. Ale takhle?

+1/0
6.5.2012 10:47

-OB-

Typickým příznakem idiota je, že při poukázání na jeho chyby

je vždy zásadně svaluje na jiné a kydá na ně ještě hnůj s cílem jej zostudit. Pan Pithart je idiotem možná, vy, milá paní, jste jim ale zcela určitě. Navíc píšete o něčem, čemu rozumíte asi jako koza jeteli… Pokud chcete žít v podmínkách jako průměrný Číňan, pak  si kupte jednosměrnou letenku do Pekingu. Bude to tak lepší pro vás, ale zejména pro nás ostatní, kdo jako udření a chudí Číňané žít nechceme.

+5/0
6.5.2012 10:43

kelner

Konkurenceschopnost

Vážená autorko, mohla byste si laskavě uvědomit, že konkurenceschopnost neznamená otrockou práci za minimální mzdu. Podívejte se laskavě do SRN nebo Rakouska.

0/0
6.5.2012 10:40

Gašpo_3

Re: Konkurenceschopnost

Nemci ešte stále ťažia z výhody, ktoré im prinieslo euro. Keby mali svoju marku, ich konkurencieschopnosť by bola mizivá. Počkajte si nejaký čas. Už teraz začína výrazne klesať z jednoduchého dovodu, že okolným štátom dochádzajú peniaze. Nemci sa tiež dočkajú výrazného poklesu a nebude to dlho trvať.

0/0
6.5.2012 10:50

Gašpo_3

Pithart mi je voľný

Vašu túžbu po zachovaní "slobody" taktiež chápem, ničmenej je tu pragmatická matematika ktorej zákony proste neoblbnete.

Pokiaľ zostane systém úplne "otvorený", tak jediná cesta z ekonomického marazmu vedie cez vyrovananie svetovej životnej úrovne. Tj. že Vaša životná úroveň klesne na úroveň číňana, aby ste bola schopná produkovať konkurencie schopné produkty.

Takže sa pýtam, milá pani Slobodomilná: Bude sa Vám páčiť sloboda aj potom, čo si nebudete mocť dovoliť z výplaty ani benzín aby ste došla aspoň k hraniciam?

Možete tlachať o slobode ako sa Vám zapáči, ale východisko povedie stejnak len cez priškrtenie otvorenosti národných ekonomík s cieľom udržania pracovných príležitostí a znovuzavedenie cla pre výrobky, ktoré sme schopní si vyprodukovať sami.:-P

+2/0
6.5.2012 10:35

petr66

Re: Pithart mi je voľný

R^

0/0
6.5.2012 10:45

jakubhajek

Re: Pithart mi je voľný

Ta životní úroveň klesne tak či tak. Pokud uzavřete hranice a neumožníte lidem kupovat levnější imprtované zboží, budou muset kupovat dražší tuzemské zboží, zůstane jim méně peněz a méně si toho koupí. Jen je rozdíl, koho to postihne více. V případě otevřené ekonomiky to odnesou domácí výrobci, který nebude moci konkurovat levnému zboží z ciziny. V případě protekcionismu to odnesou všichni kupující.

0/0
6.5.2012 16:26

jakubhajek

Re: Pithart mi je voľný

Zapomněl jsem ale dodat že v otevřené ekonomice bude celkový konečný stav pozitivní – přínosy z levnějšího zboží totiž převýší náklady v podobě zkrachovalých domácích výrobců. Probírá se to někde v 10. kapitole makroekonomie :-)

0/0
6.5.2012 16:28

absurdian

Pitthart

to byl ten, co "slyšel trávu růst" a zabránil tak možnosti vyrovnat se s komunistickými zločinci ;-O

0/0
6.5.2012 10:35

kaktusak

Re: Pitthart

Žádní "komunističtí zločinci" nejsou.

0/0
6.5.2012 18:24

Karel2002

To věřím paní Kakosová

že vám imponují podvodníci typu Dalíka či Janouška.

+3/0
6.5.2012 10:23

Karel Kříž

Přesně tak ...

0/0
6.5.2012 10:20

papajos

jestli on

ten soudruh Pithart nemá přeci jen trochu pravdu8-o

+3/0
6.5.2012 10:13

svedek casu

Úchvatný článek

;-D;-DR^

0/0
6.5.2012 10:02

modrénebe

Pan Pithart

si osobuje právo do všeho mluvit, ale odpovědnost hází na jiné, jak typické.

Za článek velká karma, díky.[>-]R^

+3/0
6.5.2012 9:50

Ottis300

Re: Pan Pithart

Ode mne také.R^

0/0
6.5.2012 11:06

chodec jan

Komunistou stále

Komunistou jednou, komunistou stále. Přednost  soudruha Pitharta byla v tom, že ho soudruzi vyhodili ze strany, tak byl disident. :-)

+2/0
6.5.2012 9:47

Tomás de Torquemada a jeho tým

Re: Komunistou stále

Kdyby ho nevyhodili, tak by tam byl dodnes. Prostě je to zrazený , ušlápnutý marxista

+3/0
6.5.2012 9:55

Gisak

Re: Komunistou stále

Kakosová je výplod čistého bolševického myšlení. Kdyby vládli komunisté, tak to bude zanícená svazačka. Ten bolševizmus je v ní zažraný natolik, že už není schopná vlastního úsudku postaveného na znalosti věci, ale omílá Klausovské mantry podle hesla koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Nebyla ona náhodou mluvčí T-Mobile? Dobře se to naučila, soudružka.

+1/0
6.5.2012 15:47ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.